TikTok Live

Översätt en TikTok Live i realtid

Tittar du på en skapare som sänder live på ett annat språk? Whisperr lägger till bildtexter och översättning i realtid på TikTok Live — 100+ språk, flytande undertexter som överlagras på appen.

100+
Språk
~0.2s
Genomsnittlig latens
Live
Fungerar under en live
iOS överlagring
Flytande undertexter

Hur du får direkta bildtexter på en TikTok Live

TikTok Live sker i appen, så flytande undertexter på iOS & Android är det naturliga valet.

  1. 1

    Flytande undertexter på iOS & Android

    Öppna Whisperr iOS eller Android-appen, starta transkribering, aktivera flytande undertexter och öppna sedan TikTok Live. Översatta bildtexter flyter över strömmen medan du tittar och interagerar.

  2. 2

    Mikrofon / ljuduppfångning

    Tittar du på livesändningen på en annan enhet? Låt Whisperr lyssna genom din mikrofon och visa översatta bildtexter i realtid.

  3. 3

    Webbläsarflikkappning (skrivbord)

    Tittar du på TikTok Live på webben? Fånga flikkoden med Whisperr Chrome-tillägg eller webbapp för rena, exakta bildtexter.

Whisperr visar direkta flytande undertexter över en TikTok Live på iPhone

Byggt för direktsänd video

Håll jämna steg med vilken skapare som helst som sänder live

Direkta bildtexter för snabba, ospelmannen TikTok Lives.

Flytande undertexter

Bildtexter överlagras TikTok-appen på iOS och Android, så du kan titta och kommentera utan att växla från appen.

Realtid

Bildtexter visas efter cirka 0.2 sekunder för att hålla takten med en direktsändning.

100+ språk

Följ skapare som sänder på vilket språk som helst, inklusive mindre språk.

Hanterar direktljud

Byggt för accenter, slang och bakgrundsbrus som är vanligt i direktsändningar.

Telefon eller skrivbord

Flytande undertexter på iOS & Android, eller flikkappning när du tittar på webben.

Lives, inte bara klipp

Fungerar under direktsändningar på samma sätt som på vanliga videor.

Missa aldrig vad en skapare säger live

Lägg till direkta bildtexter på din nästa TikTok Live på 100+ språk — gratis att prova.

Börja översätta gratis

Vad användarna säger

Förstklassig taligenkänning och översättningar som flashcards för snabb inlärning

“Whisperrs taligenkänning och översättningskvalitet är båda förstklassiga och bättre än liknande verktyg jag har provat hittills. Som japanskstuderande gillar jag särskilt hur Whisperr visar varje mening och dess översättning nästan som flashcards, med en uppläsningsknapp för var och en. Whisperr har tagit bort ett enormt hinder för att prata med människor på andra språk i realtid och för att se videor som ännu inte har någon översättning.”

Översatt från engelska

Hua L.
Partner, small business
Läs hela recensionen på G2 →

Fantastiskt

“Väldigt användbart, oerhört lättanvänt och enkelt, och igenkänningen är mycket exakt och dessutom snabb. Det är nog den mest exakta och snabbaste översättning jag har använt hittills.”

Översatt från engelska

cozenjohn
Taiwan
Läs recensioner på App Store →

Lätt att använda

“Whisperr är lätt att komma igång med och helt problemfritt. Ett utmärkt verktyg för att lära sig språk och för att resa.”

Översatt från engelska

Handong
United Kingdom
Läs recensioner på App Store →

Enastående resultat

“Jag testade översättning från engelska till hindi och fick mycket exakta resultat.”

Översatt från engelska

Rkrish98
India
Läs recensioner på App Store →

Otroligt

“Jag använder det från spanska till engelska och det är otroligt!”

Översatt från engelska

Oregonate
United States
Läs recensioner på App Store →

Värt hundratusentals yen

“Samma prestanda som andra appar för samtalsöversättning. De tar betalt per minut, men den här verkar vara ett engångsköp, så prisvärdheten är utmärkt. Jämfört med ungefär fem liknande appar är den här bäst både på prestanda och pris. Undrar om den är gjord av en japansk utvecklare??”

Översatt från japanska

Poping!
Japan
Läs recensioner på App Store →

Vanliga frågor om TikTok-översättning

Kan jag få direkta bildtexter på en TikTok Live?+
Ja. Med Whisperrs flytande undertexter på iOS & Android visas översatta bildtexter i realtid överlagrade på TikTok-appen medan en skapare sänder live, på 100+ språk med cirka 0.2 sekunders latens.
Fungerar det under en direktsändning?+
Ja. Whisperr översätter ljudet i realtid, så det fungerar under direktsändningar precis som på vanliga videor.
Kan jag fortfarande kommentera och interagera medan bildtexter visas?+
Ja. Flytande undertexter sitter överlagrad på TikTok-appen, så du kan fortsätta titta och interagera normalt.
Vilka språk stöds?+
Över 100 språk, inklusive spanska, japanska, koreanska, ryska och kinesiska till och från engelska, plus många mindre språk.
Fungerar det på skrivbordet också?+
Ja. När du tittar på TikTok Live på webben kan du använda webbläsarflikkappning med Chrome-tillägget eller webbappen.
Är det gratis?+
Du kan börja gratis. Obegränsad realtidsanvändning är tillgänglig på en låg årlig plan, utan minutmätning eller språkbegränsningar.

Redo att följa vilken TikTok Live som helst på ditt språk?

Överbrygga språkbarriären på TikTok med direkta bildtexter.

Kom igång gratis